• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

INTEGREERITAV AHI - KUIDAS VALIDA JA MILLEGA ARVESTADA?

INTEGREERITAV AHI - KUIDAS VALIDA JA MILLEGA ARVESTADA? Integreeritav ahi
25.02.2020

Köök on kodu süda. Seal veedab perenaine väga palju oma kodus oldust ajast. Köögis olev tehnika peab olema vastavuses turvanõuetele ja kooskõlas pere vajadustega. Praeahjus valmisatakse palju toitu sellepärast peab väga hoolikalt valima millist ahju soovitakse kas gaasi või elektri ahju, kas oleks parem suur pliit või eraldiseisev integreeritav ahi. Veel peab arvestama köögi suuruse ning mööbliga. Selleks, et valmistada suurepärast rooga peab hoolikalt valima.

 

Millist ahju siis ikkagi valida

Valik on tänapäeva üsna suur ja valik sõltub pere vajadustest ning eelistustes.

Eraldiseisva ehk intregreeritava ahju eelis on see, et saate paigaldada selle vastavalt oma soovil kööki, kuhu soovite ja valida ahju paiknevuse ja kõrguse, mis on oluline mõeldes laste turvalisusele. Ahju uksel peab kindlasti olema turvalukk, et lapsed ei saaks töötavat kuuma ahjuust avada. Nupud paikneksid või asetuksid nii, et laps ei saaks neid mänguhoos keerata ja niiviisi ahju kogemata tööle panna.

Ahju valimisel on kindlasti oluline, et elektriahjudel on funktsioonide valikud suuremad kui gaasiahjudel. Suurima nõudlusega ja tarbimisvajadusega peredele sobib kindlasti paremini elektriahi.

Kõikidel elektriahjudel on ülemine ja alumine kuumutu, ehk küpsetusfunktsioon, kus töösse rakendatakse ülemine ja alumine kütteelement.

Teine funktsioon on grill. Seda kasutatakse küpsetiste või liha kiireks grillimiseks. See funktsioon toob külmal talveõhtul suvised grillimise hõngu toidule.

Kolmas väga tähtis funktsioon on pöördõhk, kus ahju tagaossa paigaldatud ventilaator, paneb sooja õhu ahjus liikuma. Nii saavutatakse ühtlasem kuumus. Seda funktsiooni kasutakse edukalt toidu sulatamisel, või soojas hoidmisel.

Paljude ahjudel on liha sisemise temperatuuri mõõtmise termomeeter, mis näitab liha sisetemperatuuri küpsemise ajal, nii hoiate ära võimaliku ebameeldivuse, kus toit näeb hea välja aga on siiski seest veel toores.

Veel on osades ahjudes auruahi. Auruahjus saab edukalt valmistada liha, kala ning küpsetada erinevaid küpsetisi. Auruahjus valmib toit ilma rasvaaineta ja on seetõttu tervislikum.

 

Kuidas ahju puhtana hoida

Ahju puhastamine tundub üks väga raske ja aeganõudev tegevus olevat. Kuid tootjate poolt on ka mõeldud ahju hügieeni ja puhtuse peale. See on ime lihtne!

Valikus on kas katalüüt- või pürolüüspuhastusega ahjud.

Katalüütpuhastuse tunneb ära krobelise seinapinna järgi, mis asetseb ahju külgedel või tagaseinas. Need seinad on eemaldatavad ja kaetud mikroskoopilise emailiga, mis imab, oksüdeerib ning lõhustab rasvu. See funktsioon käivitub 230 kraadi juures. Ahju põhi tuleb siiski käsitsi puhastada ahjupuhastus vahendiga. Sellised katalüsaatorseinad tuleb välja vahetada umbes iga viie aasta järel

Pürolüütiline puhastus on programm mis kestab kuni 2,5 tundi. Ahi kuumeneb kuni 500 kraadi ning seintele kogunenud mustus kõrbeb tuhaks. Selline funktsioon on kasutusel vaid nelja kihiliste ustega ahjudel, mis tagab klaasuksele võimalikult madala väitemperatuuri. Pürolüütilise puhastusprotsessi käigus ei ole võimalik ahjuust avada

Aurupuhastus on kasutatav aurufunktsiooniga ahjudes, milleks kasutatakse vett ja madalat temperatuuri. Ahi pannakse 70 kraadi juures pooleks tunniks tööle. Seintele kogunenud mustus muutub pehmeks ja seda on lihtne pehme nuustikuga eemaldada.

 

Kokkuvõtteks on integreeritavade ahjude valik suur, nii funktsioonide kui firmade suhtes. Iga pere teeb oma valiku väga hoolikalt läbikaalutletult, vastavalt pere toitumisharjumustele, soovidele, võimalustele ning mõeldes peres olevatele  lastele ja lemmikloomadele.

Pidage meeles, et kõige maitsvam toit valmib siis kui sinna on lisatud killuke valmistaja südamest. Uued ahjud ootavad teid meie e-poes.

Head küpsetamist!