• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KUIDAS VALIDA INTEGREERITAVAT PLIIDIPLAATI?

KUIDAS VALIDA INTEGREERITAVAT PLIIDIPLAATI? pliidiplaat
04.10.2019

Iga aastaga muutuvad inimeste kodud modernsemaks nii väljanägemiste suhtes kui ka tehnika suhtes, mida kasutatakse ning ostetakse. Järjest enam on kodudes kasutama hakatud integreeritavaid pliidiplaate. Kuid nagu ikka on meil ka mitmeid valikuid, mille hulgast valida see sobiv. Kuidas aga integreeritavaid pliidiplaate valida?

 

Pliidiplaatide tehnoloogia

Integreeritavaid pliidiplaate on mitmesuguseid erinevaid. Ühed kasutavad elektrit, teised gaasi. Ühed on elektrisäästlikumad teised aga mugavad, valikuid on mitmeid ning iga kokk saab valida endale sobiva pliidiplaadi.

Järgnevalt toome välja kolm erinevat pliidiplaatide tehnoloogiat: induktsioonid, keraamilised ning gaasiplaadid.

Induktsioon pliidiplaadid on elektrilised, nende energiakadu on minimaalne ning nad soojenevad väga kiiresti. Induktsioonpliidid kasutavad elektromagneteid, mis soojendavad otse poti põhja, ilma, et pliidi pind ise kuumaks muutuks. Sellistel pliitidel peab kasutama magnetilisi potte ja panne.

Keraamiline pliit on samuti elektriline ning pliidipind soojeneb väga kiiresti. Küll aga kasutatakse seal tavalisi kütteelemente, mida soojendatakse ning kust juhitakse soojus läbi klaasipinna potile. Keraamilisel pliidil võib kasutada kõiki panne ning potte, küll aga on soovitav kasutada keedualaga sarnase suurusega kööginõud.

Gaasiplaadid kasutavad nagu nimigi ütleb gaasi. Nad on väga kiired ning leegi suurust on väga lihtne reguleerida. Kui majas on olemas gaasiühendus, on gaasipliiti lihtne ühendada. Pliidil võib kasutada kõiki potte ning panne ning gaasileek soojendab kööginõud ühtlaselt soojaks.

 

Kuidas valida sobivat pliidiplaati?

Nagu pliidid, on ka köögid erineva suuruse ning kujundusega. Iga kodune kokk vajab pliiti, mis oleks funktsionaalne ning silmale ilus vaadata. Siinkohal ongi võimalik välja tuua peamised sammud, mida enne pliidi soetamist läbi mõelda.

  • Esimese aspektina tuleks astuda enda kööki ning võtta suurused, kui suurt pliidiplaati oleks vaja. Standardne integreeritav pliidiplaat, nelja kohaga, on suurustega 60x60 cm kuid alati on võimalik ka pilk peale heita doomino plaatidele e. erimõõdus pliidiplaatidele. Olenevalt köögi suurusest ning koka vajadustest saab valida pliidile vajaliku arvu keedualasid: kaks, kolm või neli. 
  • Visates pilk peale enda eelarvele, saab nüüd mõelda induktsioon, keraamilisest või gaasipliidist.
  • Järgmisena saab juba mõelda värvilisemalt. Millise väljanägemisega plaat sobiks kööki? Kas võtta tavaline must plaat või muuta enda köök veidi erilisemaks ning valida valge integreeritav pliidiplaat?

 

Kokkuvõttes on integreeritava pliidiplaadi valimine üpriski huvitav ettevõtmine. Õige suuruse valimine on kõige tähtsam, kuna liiga suur plaat ei pruugi kööki ära mahtuda. Kodus, kus on palju inimesi või kokkamine on peremehele / perenaisele südamelähedane, siis kahese keedualaga pliidiplaat võib jääda aga väikseks. Samuti võib valida elektripliidi asemel gaasipliidi või vastupidi.

Kui nüüd on aga vaja erinevaid integreeritavaid pliidiplaate vaadata, siis kõige kiiremini saab seda teha e-poes, mis on 24/7 teile avatud.