Integreeritava külmiku ostmisel, tasub teada, et viimased on reeglina mõeldud 60 cm laiuse kapi sisse ehitamiseks. Integreeritavat külmikut paigaldades tuleb jälgida, et kapi tagaosas oleks tagatud vähemalt minimaalne tootja poolt ettekirjutatud õhutusava ning ka soklisse jääksid piisavalt suured õhuavad. Muidu suureneb elektriarve märgatavalt ja külmiku eluiga lüheneb tublisti.
Külmikut valides tasub kindlasti eelistada A, A+ või A++ energiaklassi külmkappi, sest neil on enamasti parem isolatsioon. Näiteks A+ energiaklassi külmikud kulutavad 25% vähem energiat kui A-klassi masinad.
Energiaklassi kõrval on külmiku teiseks olulisemaks näitajaks anti-frost-süsteemi olemasolu. No-frost-tehnoloogia õhutussüsteem juhib sügavkülmkambri siseruumi tekkiva niiskuse väljaspool asuvasse aurustajasse. Teisisõnu: jahekapp ja sügavkülmkamber sulatavad end aeg-ajalt ise üles ning tekkiv sulatusvesi aurustub väljaspool külmikut, sügavkülmkambri all oleval alusel.
Enne külmiku ostmist määrake kindlaks sobiv külmiku maht. Kuni neljaliikmelisele perele peetakse sobivaks 270-liitrise mahutavusega külmikut, suuremale perele soovitatakse 310-liitrist külmkappi. Loomulikult tohib osta ka mahukama külmiku ja kindlasti saab hakkama väiksemaga – kõik sõltub pere vajadustest ja harjumustest. Kitsukesse suvilasse või maakodusse piisab 60- või 120-liitrisest külmikust.
Kombikappidel on enamasti kaks kompressorit: jahutuskapi ja sügavkülma oma. See on hea valik juhuks, kui soovite aeg-ajalt ühe osa kapist välja lülitada (näiteks puhkuse ajaks). Vaid osaliselt töötav külmik säästab tublisti raha. Kahe kompressoriga kapid on enamasti väiksema energiakuluga, kui sama suured ühe kompressoriga kapid.
Külmikut ostes tasub vaadata sedagi, kas uste avanemise poolt saab vahetada. Keskkonnasõbralikum on eelistada vahetatava ukse avanemisega külmikut kui osta hiljem kööki renoveerides taas uus külmik.
Külmikutel esinevad väljendid:
Kombikülmik - selline külmik, millel on üleval külmikuosa ja all sügavkülmik. Selliseid külmikuid võib olla nii ühe kui kahe mootoriga. Kahe mootoriga kombikülmikul saab mõlemas kapiosas temperatuuri reguleerida ja kumbagi vajadusel ka välja lülitada.
Jenkki külmik - selline külmik, millel külmikuosa on alumine ja üleval on väiksem sügavkülm.
Side by side - nn. Ameerika tüüpi külmik, kus külmik ja sügavkülmik asetsevad kõrvuti.
AgION Anti Bacteria - antibakterjaalne süsteem. AgION on anorgaaniline hõbedaühend, mis väldib bakterite, mikroobide, seente ja hallituse kasvu ja paljunemist. (näit. Siemens ja Bosch)
No Frost - tehnoloogia. Õhutussüsteem tagab selle, et sügavkülmkambri siseruumi õhuniiskus juhitakse väljaspool asuvasse aurustajasse. Jahekapp ja sügavkülmkamber sulatavad end aeg-ajalt ise üles. Sealjuures aurustub tekkiv sulatusvesi väljaspool külmikut, sügavkülmkambri all oleval alusel
EDC - elektrooniline kontroll. Elektroonika jälgib pidevalt külmiku töötingimusi ja juhib kompressori tööd, et reageerida kiiresti ümbritseva keskkonna temperatuuri muutustele, ning tagada külmikus alati soovitud temperatuur.
Super Cool - automaatne kiirkülmutus. Kui külmikusse pannakse korraga suur kogus toiduaineid, tunnevad sensorid kohe külmiku sisetemperatuuri tõusu ja viivad selle kiiresti endisele tasemele tagasi. Seejärel lülitub funktsioon automaatselt välja.
Aircooler - külmikus paiknev ventilaator, mis tagab pideva õhu ringluse ja sellega ühtlase temperatuuri kogu külmkambri ulatuses. Nii taastub nõutav temperatuur kiiremini ka ukse avamise järel.
Holiday - nn. puhkusereziim. Jääkambri saab jätta tööle tavapärases reziimis, hoides samal ajal külmkambris temperatuuri 15\\'C juures. Töötades võimalikult ökonoomsel reziimil aitab antud funktsioon vältida ebameeldivate lõhnade ja hallituse teket.
Dünaamiline külmutus - külm õhk pannakse ventilaatori ja külmiku tagaseinas olevate õhukanalite abil külmaseadme sees ringlema. Nii püsib külmikus ühtlaselt madal temperatuur. Temperatuuride erinevus säilitusriiulite vahel ei ole üle ühe kraadi.