• Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Nõudepesumasinat

Nõudepesumasina ostul oleksid mõned teemad mille peale mõelda:

Mõõdud:

Mõõtmete poolest jagunevad nõudepesumasinad kolme klassi: standardsed, kitsad ning kompaktsed. Euroopa standardite kohaselt on ühes nõudekomplektis 11 eset iga sööva inimese kohta: 3 erineva suuruse ja otstarbega taldrikut, klaas, tass koos alustassiga, nuga, kahvel ning kolm lusikat.

Standardsed
nõudepesumasinad võivad olla kuni 85 cm kõrged, laius ja sügavus on aga võrdselt 60 cm. Sellised masinad on mõeldud 12-14 komplekti nõude pesemiseks, neil on hea tootlikkus ning lisaprogrammide valik.
Kitsad nõudepesumasinad.
Mõõtmed: kõrgus 85 cm, laius 45 cm ja sügavus 60cm. Sellised seadmed võtavad vähe ruumi ning mahuvad hästi ka väikestesse köökidesse. Kitsad masinad on mõeldud 9-12 nõudekomplekti pesemiseks. Pesemise kvaliteedi poolest aga ei jää nad millegi poolest standardsuurusega masinatele alla.
Kompaktsete nõudepesumasinate
mõõtmed on reeglina 45-55 cm laiust, 48-55 sügavust ning 45-46 kõrgust. Arvestatud on nad 4-6 komplekti nõude pesemiseks.

Energia tarbimuse, pesemise ja kuivatamise klass:

Vastavalt testimiste tulemustele antakse nõudepesumasinatele kindlad energiatarbimuse, pesemise ja kuivatamise klassid. Klasse antakse vahemikus A kuni G, kusjuures D vastab enam vähem hindele „rahuldav”, klass C – „hea”, klass B – „väga hea”, klass A  -„suurepärane”. Klasse E, F ja G esineb harva ning tähistavad halvemaid kvaliteedinäitajaid.

Vee pealeande suund:
Põrandal seisvatel masinatel on ette nähtud 1 kuni7 erinevat vee peale ande suunda. Mida enam vee pealeande suundi on seda efektiivsem on ka pesemine.

Kuumutuselement:
Praktiliselt kõik kaasaegsed juhtivate tootjate valmistatud mudelid on varustatud läbivoolu kuumutuselementidega.

Nõudepesumasina juhtimine:
Elektromehaaniline nõudepesumasina
tööre?iimide juhtimine toimub esipaneelil asuvate sisse/väljalülitamise nuppude või klahvide ning pesuprogrammide ja lisafunktsioonide valimise regulaatorite abil.
Automaatse elektroonilise juhtimisega masinate
puhul piisab ainult vajaliku pesure?iimi, loputamise ja kuivatamise valimisest, pesemise algusaja määramisest ning „Start” nupule vajutamiseset. Kõik ülejäänu teeb masin juba ise. Olenevalt nõude tüübist ning määrdumise astmest määrab masin vaja mineva vee ja pesuvahendi koguse, kuumutuse temperatuuri, pesemise ja loputamise kestvuse.

Programmid ja funktsioonid:
Programmide hulk valmistatavatel seadmetel kõigub kahest kaheteistkümneni, kuid kõige enam kasutatakse nelja pesuprogrammi. Ökonoomset 55°C re?iimi keskmiselt määrdunud esemete pesemiseks, kiirprogrammi vähemäärdunud nõudele (hoiab kokku 20% vett ja elektrienergiat), intensiivne pesemine 65-75°C juures väga tugevalt määrdunud nõude pesemiseks. Väga tugeva määrdumise korral soovitatakse kõige pealt lülitada sisse eelleotamise re?iim, mille käigus leotatakse veega ja ilma pesuvahendeid kasutamata kinni kuivanud toidutükid lahti. Nõudepesumasina kasutamise mugavus sõltub kasutamist lihtsustavate kindlate lisafunktsioonide olemasolust. Selliste lisafunktsioonide hulgas võivad olla näiteks viitkäivituse taimer, displei, akustiline signaal, programmi edasi liikumise indikaatorid, soola ja loputusvahendi lisamise indikaatorid. Lai valik põhi- ja lisaprogramme tagavad optimaalsed pesutingimused igat liiki nõudele.

Tasub teada:
 

 • Vesi nõudepesumasinas ei tohi olla liiga kare kuna pehme veega on nõudepesu kiirem ja kvaliteetsem ning ka pesuvahendit kulub pehmes vees kaks korda vähem. Vee pehmendamiseks lisatakse masinas regenereerivat soola.
 • Pesemise kvaliteedile mõjuvad veel ka pihustite hulk ja kuju. Mida rohkem on pihusteid ja düüse (avasid) läbi mille vett pihustatakse seda kvaliteetsem on pesu. Mida väiksem on seejuures düüsi ava seda täpsem on veejoa sattumine nõule ning seda parem on pesemise tulemus.
 • Mida rohkem on veejugasid seda parem on pesemise kvaliteet.
 • Kuivatamine on nõude pesemise protsessi viimane etapp. Peale kuivatamist kõrge efektiivsusega masinas (klass A) on välja võetavatel nõudel meeldiv lõhn ja neid on mõnus puudutada. Nõudepesumasinates on mitu erinevat kuivatamise võimalust. On kondenseeriv kuivatamine, kus kuivatamine toimub kondenseerimise teel ilma veeaurude välja juhtimiseta ning tulemuseks on küllaltki hea kvaliteet. Niiskus kondenseerub masina jahedatel seintel ning nõud kuivavad ilma selleks elektrienergiat kulutamata. Efektiivsem kuivatamine toimub pesemise käigus eralduva soojuse akumuleerimise teel. Kõige efektiivsem kuivatamine (klass A) toimub ventilaatori ja kuuma õhu sundtsirkulatsiooni teel. 
 • Pesuvahendid - Pesuaine, mida te nõudepesumasinas kasutate on spetsiaalne, ainult nõudepesumasinas kasutamiseks mõeldud vahend.(Käsipesuks kasutamiseks mõeldud vahendite kasutamine on rangelt keelatud.) Pesuvahendit võib olla kas graanulite kujul või siis tablettidena. Tablette on mugavam kasutada, kuid nad on ökonoomsed võrreldes pulbriliste pesuvahenditega. Kaubanduses on saadaval ka kombineeritud pesuvahendeid (nii pulbrilisi kui tableti kujulisi), millised sisaldavad lisaks veel regenereerivat soola ja loputusvahendit.
 • Loputusvahend on mõeldud vee paremaks ära juhtimiseks nõudelt pesemise järel, millega tagatakse kvaliteetne kuivatamine ning nõude kristalne sära.
 • Sool on mõeldud vee pehmendamiseks. Kasutama peab spetsiaalset nõudepesumasinas kasutamiseks mõeldud regenereerivat soola. (Tavalise (keedu-) soola kasutamine nõudepesumasinas on rangelt keelatud.)