• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Pesumasinat, pesukuivatit

PESUMASINAT valides mõelge põhjalikult läbi oma vajadused.

Kui suur on teie pere - kui palju tekib pesemist vajavat pesu? Kas te pesete pesu üle päeva või võtate ette suurema pesupäeva kord nädalas? Milliseid esemeid on vaja masinaga pesta, kas ainult rõivaesemeid või ka mööblikatteid, tekke ja muud suuremat
Kui pere on suur, või kui pesu pestakse harva on teil vaja suure mahutavusega pesumasinat 5,5 või 6 kg. Kui teil on vaja masinaga pesta ka suuri esemeid tekke, ülerõivaid jm. siis tuleb lisaks suurele mahutavusele kasuks ka suur täiteava-luuk.

Kas peres on lapsed või allergikuid?
Kui peres on lapsed või allergikud siis on väga oluline, et pesus ei leiduks pesuvahendi jääke, sellisel juhul peaks teie pesumasinal olema funktsioon lisaloputus, ehk suurema veehulgaga loputus.

Milliseid riideid on vaja kõige sagedamini pesta, kas väga määrdunud tööriideid või igapäevaseid spordiriideid?
Kui iga päev on vaja pesta riideid, mis on vaid kergelt määrdunud näiteks treeningdressid, tuleb kasuks, kui pesumasinal on ka kiirpesuprogramm, või muu selline kergelt määrdunud pesu jaoks mõeldud lühikese kestvusega programm.

Millised on teie pesu kuivatamise võimalused?
Kui teil kuivatusvõimalus üldse puudub on tarvis kuivatiga pesumasinat või eraldi kuivatit ja pesumasinat, millel on tsentrifuug vähemalt 1000 või rohkem pööret minutis. Parem lahendus on kuivati ja pesumasin eraldi. Kui te saate oma pesu aga väljas kuivatada võib pesumasina tsentrifuugi kiirus olla väiksem näiteks 800 p/min, sõltub sellest kui kuivaks te oma pesu saada tahate.

Tähised:

Tähtedega A-st G-ni märgitakse pesumasinale pesutulemus, energiaklass ja tsentrifuugimise tulemus. A on siis parim võimalik näitaja ja G halvim.

Tähelepanu võiks pöörata kõigepealt pesutulemusele, sest pesumasina puhul on tähtsaim ikkagi see, et pesu puhtaks saaks. Enamus praegu müügil olevatest pesumasinatest on juba väga hea st. A ja B klassi pesutulemusega, väga kehva F või G klassi pesumasinat naljalt leida ei õnnestugi ning esimese kolme pesutulemuse vahel ei suuda inimsilm eristada mingit vahet, see on kindlaks tehtud laboratooriumis katsete abil.

Energiaklass - ka selle näitaja poolest on kaasaegsed pesumasinad väga head, valdavalt A, B ja C klassist. 
Näitajad, mis pesumasinale on märgitud näiteks energiakulu 0,85 kWh ja veekulu 45l on mõeldud standard pesuprogrammi puhul, milleks on puuvillane pesu 60´C. 

Kolmas täht näitab tsentrifuugimise tulemust. Siin ei maksa aga näpuga järge vedada, millisesse klassi pesumasin kuulub. Tuleb otsustada selle järgi, mida reaalselt vaja on. Näiteks A klassi kuuluval pesumasinal on tsentrifuugi kiirus 1400 p/min või rohkem, kui te aga oma pesu väljas kuivatate pole nii palju pöördeid vaja. Kuivatis pesu kuivatamiseks oleks aga vaja vähemalt 1000p/min

Pesumasinatel esinevad väljendid:

  • Fuzzy Logic – mikroprotsessor juhib masina tööd, sensorid mõõdavad vee hulka ja temperatuuri väga täpselt – seega saadakse puhas pesu väiksemate kulutustega.
  • Drum Block – pealtlaetavatel pesumasinatel. Automaatne blokeerimissüsteem, mille tulemusena peatub trummel sellises asendis, et täitmisluuk jääb ülespoole.
  • 6th Sense – Esineb Whirlpooli pesumasinatel. Lihtsam käsitlemine. Intelligentne tehnoloogia – kasutaja valib ainult pestava kanga liigi, masin määrab ise sobiva pesemisaja, temperatuuri, veekulu ja tsentrifuugi kiiruse. Pesutsükli kestel näeb kogu aeg infot programmi kulgemise ja järelejäänud pesuaja kohta.
  • Eco-ball - pesu ajal pesuvahendi ärauhtmist takistav mehhanism.
  • Waterstop – on turvaabinõu uputuste vastu. Veevooliku otsa paigutatud spetsiaalne klapp blokeerib leke korral vee sisselaske koheselt.
  • Aqua Stop – kaitse veelekete korral. Kui survevoolikus või seadmes tekib leke, siis takistab kaitseventiil sulgumisega vee juurdevoolu. Vee juurdevool suletakse kraani juures.
  • 3D-Aqua Spar – optimeerib masinpesu kolmekordselt: esiteks kohandab trumli liikumise ja vee ammutamise just pestavale pesuliigile, teiseks märgub pesu tänu kaskaadina valguvale veele kiiremini ja kolmandaks hoiab „läbinisti ujutav“ pesutrummel tänu aukudele tagaseinas pesu korralikult märjana.
  • Aqua Spar – trummel hoolitseb tänu väljaspool asetsevatele veelabadele ja seespool paiknevatele pihustidüüsidega varustatud käppadele selle eest, et pesu mitte ainult ei kasteta vette, vaid seda ka pihustatakse veega – seega märgub pesu eriti kiiresti, säästes nii vett ja energiat.
  • Aqua Sensor – hoolitseb selle eest, et pesu loputatakse täielikult puhtaks. Infrapunakiir kontrollib loputusvett ja tuvastab väiksemadki mustuse- või pesuvahendijäägid. Elektroonika otsustab kui tihti ja kui kaua tuleb loputada – kuni pesu on täielikult puhas.
  • Jet – pesu (jugapesu). Pesuvesi suunatakse otse pestavatele riietele. Tsirkulatsioonipump varustab seadet veega pidevalt kogu pesuprogrammi toimimise ajal. Läbi tekstiilide tungiva pesuvahendi kogus on traditsiooniliste pesumeetoditega võrreldes kaheksa kordne. Kui vesi pidevalt ringleb lahustub pesuvahend täielikult ja see kasutatakse 100% ära. Jet – pesumasinasse võib doseerida 20-25% võrra vähem pesuainet kui tavalisse.
  • Jet – loputus. Loputusvett antakse pidevalt otse pesu keskele. Aeg-ajalt tõstetakse trumli pöörlemiskiirust, millest tingituna jäävad pesuesemed trumli siseseinale. Kui jätkuvalt loputusvett trumli keskele lisatakse vajub vesi läbi trumli siseseinal olevate tekstiilide ja lahustab pesuvahendi efektiivselt loputusvees. Läbiloputuse intensiivsemale rütmile järgneb aeglasem tsükkel, mille vältel leotatakse pesu loputusvees. Loputuste vahel toimub vahetsentrifuugimine, mille käigus eemaldatakse eelmise loputustsükli vesi.
  • Vahudetektor – loputuse ajal kontrollib seade pesuvahendi vahu tekkimist. Vahu moodustumisel aeglustatakse trumli pöörlemiskiirust, et vaht saaks loputusvette vajuda või seadme vanni põhjale veelduda. Nii eemaldatakse kõik pesuvahendi jäägid.
  • Aktiivne balansseerimine – tsentrifuugimisel kontrollib seade balanssi elektrooniliselt. Tsentrifuugimise faas algab madalatel pööretel. Alles siis kui pesu on trumlis ühtlaselt jaotunud kasvab tsentrifuugimiskiirus astmeliselt. Kui tsentrifuugimine on disbalansseeritud, toimub protsess madalamal pöörlemiskiirusel kuni osa veest on pesust väljunud, misjärel seadme võimsust tõstetakse. Vajaduse korral algab tsentrifuugimistsükkel uuesti algusest. See toimub pesu ühtlustamiseks vajalikul pöörlemiskiirusel.
  • Biopesu. Pesuvahendi ensüümide mõju on parim ca 40 kraadi juures. Biopesu puhul hoitakse pesuvee temperatuuri pidevalt 40 kraadi juures umbes 10 minutit, mille järel kerkib see valitud temperatuurini. Nii on tagatud ensüümide toimivus ka siis, kui on valitud kõrgema kraadiga pesuprogramm.

 

KUIVATI on aina populaarsemaks muutuv kodumasin. Õigesti kasutatult hoiab see rõivad kvaliteetsena ning vähendab muuhulgas riietest eralduva tolmu hulka.

Kondenskuivati või kappkuivati? 
Niiskust koondav ehk kondenskuivati muudab pesust tuleva niiskuse puhutava õhu abil veeks. Vesi korjatakse masinas olevasse mahutisse või juhitakse vooliku abil otse kanalisatsiooni, samal ajal tuleb ruumi soe õhk ning hoiab kütteenergiat kokku. 
Niiskust välja ventileeriv kappkuivati on oma ostuhinnalt soodne, kuid eeldab head ventilatsiooni, mistõttu see halva ventilatsiooniga ruumidesse üldjuhul ei sobi.

Erifunktsioonid 
Sõltuvalt mudelist võimaldab kuivati kasutada taimerit või valida pesule soovitud kuivusaste. 
Võib olla ka muid kasutamist hõlbustavaid omadusi, sealhulgas eriprogramm õrnadele kangastele või kortsumisvastane programm. Trumli vahelduv keerlemissuund vähendab kortse ja lihtsustab triikimist. Osad trummelkuivatid lõpetavad kuivatamise pesu jahutamisega, sest just soojad kangad kortsuvad kergesti. 
Suur luuk lihtsustab trumli täitmist ja tühjendamist, osade mudelite puhul on luugi avanemissuund muudetav. Lisaks on olemas ka mudeleid, kus on taimer näiteks öise elektri kasutamiseks.

Mida muud tasub silmas pidada? 
Kui soovite kasutada kuivatit, siis peaks teie pesumasinal olema kiire tsentrifuug, soovitatavalt vähemalt 1000 pööret/min. Kui pestud pesu on liiga märg, pikeneb selle kuivamisaeg ning kuivati elektritarbimine kasvab. 
Kuivatustrumleid on eri suuruses, ka seinale riputatavaid